QJETEN

akustická hudba s prvky folku, latiny, jazzu a všeho, co šlo kolem

Qjeta Krejčová - zpěv, kytara, perkuse

Mashi-Ko Kocourková - příčná flétna, whistle, zpěv

Tunda Teller - kytara, zpěv

paPája Matyáš - baskytara, zpěv

Michal Rudolf Cádra - mandolina, akordeon, zpěv

 

Repec sestává z výhradně vlastní (až na jednu přebudovanou lidovku) písnětvorby z dílny Qjetinky Krejčové a M.R.C.

Inspirací je svět a život, motorem je nezničitelná potřeba hrát.

Hrajeme s chutí, hrajeme pro Vás. Žánrové zařazení si přijďte sami poslechnout.


Libo-li něco málo z historie tělesa, navštivte sekci dějepis.


Libo-li pár slov o členech, prosím, jen račte, profily umělců následují....

paPája

 

Oblíbená barva: zelená

Oblíbená rostlina: konopí (canabis sativa)

Oblíbené zvíře: medvěd profesionál

Oblíbené pití: pivo

Oblíbená země: Česko

Mimohudební záliba: spánek

Jiné hudební aktivity a pasivity: DJing; P.R.D.I., Marek Dusil, ex. Načas, Elsa, Husí kůže

 

Baskytarista Qjetnu je mladý a svěží hudebník, činný snad ve všech hudebních oblastech. Jemné folkové tužby ukájí Qjetnem, známé jsou i jeho bigbeatové tváře, ale málo se ví, že je též patří mezi lepší část pražských DJs. Těžko pohledat multižánrovější osobnost. Pokud ho budete kdykoliv shánět, nejspíše ho nenajdete. Je tajemný a jeho pohyb je málo předvídatelný. Ani mobilní komunikace vám při hledání příliš nepomohou. Když už ho naleznete, nejspíš bude sedět u mixpultu či počítače a míchat tracky /v civilním životě je zvukotechnikem/, nebo třímat basu a pilovat folk-grooveTM techniku, která dodává ten správný a jedinečný základ soundu kapely.

 

 

Mashi-Ko

 

Oblíbená barva: růžová a stříbrná

Oblíbená rostlina: slunečnice

Oblíbené zvíře: mashikočka, mashikonetopýr, mashikomyš, bandikut králičí

Oblíbené pití: čerchované víno, medovina, hot chocolate

Oblíbená země: Japonsko

Mimohudební záliba: zabavování věcí a vracení až na konci školního roku

Jiné hudební aktivity a pasivity: sbor Štěpánka; Elsa, ex Husí kůže

 

Japonská princezna Mashi-ko účinkuje ve skupině jako nepříčetná hráčka na nepříčetnou flétnu. Jak vidno má velmi ráda zvířátka, hlavně ta druhově sobě podobná. V civilním životě vystupuje pod inkonginto nebo jako Míša Kocourková a svou skutečnou totožnost úspěšně tají. Z Japonského města Du-Bi-U-Tep-Li’C, své domoviny, se do Prahy vydala za vzděláním. Je z celého hudebního kolektivu nejvíc moc vzdělaná. Je totiž magistrou andragožkou (hmmm, asi taky nějaký to japonský slovo, nebo co…). Přímo v lékárně ale uplatnění nenašla. Dříve pomáhala slabým a nemocným. coby dobrá duše všech pražských duší, které zrovna až tak dobré nebyly. Nyní přesunula působiště ke kořenu všeho zla. Pokud ji budete shánět, nejspíš ji zastihnete mezi dětmi a kolegy učiteli ve škole.

 

 

 

 

Tunda

 

Oblíbená barva: modrá

Oblíbená rostlina: kytice růží

Oblíbené zvíře: kůň

Oblíbené pití: celý bar

Oblíbená země: Španělsko

Mimohudební záliba: jídlo

Jiné hudební aktivity a pasivity:  Našestou

 

 

Kytarista je služebně nejmladším členem formace. O jeho příchodu panují různé skutečnost zlehčující zkazky, pravdu se ale dočtete v „Story of Qjeten“. V anketních otázkách blíže nespecifikoval, jak má koně nejraději, ale přihlédneme-li k jeho lásce k jídlu, na úpravě zřejmě nezáleží. Rozdává kolem sebe lidem optimismus a vitamíny. Snad právě proto po jeho příchodu, jakoby Qjeten pookřál. Antonín Teller je v civilu fruit and vegetable resources manager. Pracoval pro svou firmu a tak se vykořisťoval sám, což byla v jádru velmi humánní forma podnikání. Nakonec ale přestoupil na druhou stranu barikády od riskantního živnostničení směrem k "zaměstnanectví" v oboru.Pokud potřebujete nějaké ty mufle, zralejší jakve či jiné ovoce a zeleninu, neváhejte a zavolejte.

 

 

Qjetinka

 

Oblíbená barva: duha

Oblíbená rostlina: frézie, modřínů háj

Oblíbené zvíře: medvídek ko(di)jak, černý kozel

Oblíbené pití: dobrá voda

Oblíbená země: Böhmen, Möhren, Körfü

Mimohudební záliba: bylinkářství, punková scéna

Jiné hudební aktivity a pasivity: pořadatelství multižánrového hudebního festivalu Radotín; ex Citadela, FAK

 

Neutuchající touha po skupinovém hraní a množství vlastního původního materiálu k hudebnímu ztvárnění vedlo Květu Krejčovou k založení hudební skupiny. Jak skupina vznikla se lze dočíst výše, důležité je, že i po mnohých přeměnách se má čile k životu. Kapelníkův život ale není jednoduchý. Zatímco ostatní členové si doma v poklidu cvičí technicky náročnější pasáže, musí Qjetina doma stihnout mnohem víc. Papírování spojené s propagací a sháněním kšeftů trénuje přes den v práci /…právní kancelář, tak bacha, jo!/, po večer šije kostýmy a sama míchá kapele mejkap a k tomu ta její neustávající záliba v punkových koncertech… Inu, má toho věru mnoho. Neklesá ale na mysli, neboť ví, že hvězdy jsou Qjetnu nakloněny.

 

 

 

M.R.C.

 

Oblíbená barva: černá

Oblíbená rostlina: chmel

Oblíbené zvíře: maso

Oblíbené pití: pivo

Oblíbená země: Slovensko

Mimohudební záliba: diskotanec

Jiné hudební aktivity a pasivity: ex Compromise, Formát, Buldog

 

Mongolský pastevec, který jako chlapec překočoval Asii a usadil se na slovenské salaši s akordeonem na bedrech si nechává říkat Michal Rudolf Cádra. Jeho daleká cesta nakonec neskončila na Slovensku, nýbrž v Čechách. Prý proto, že na Slovensku stálo tehdy pivo za How?No!. Při poslední loupežné výpravě před příchodem do Čech nalezl na půdě jednoho starého Trenčanského mlýna mandolinu. A protože se mu ji nepodařilo směnit za sud piva, jak původně zamýšlel, nakonec si ji ponechal a časem se na ni naučil hrát i tři akordy. V kapele tedy účinkuje jako akordeonista a mandolinista. Po šesti letech pokoušení překvapivě dokončil ČVUT FEL a uhájil tak právo přistěhovalců na vzdělání. Aby si před úřady posichroval povolení k pobytu, vzal si za manželku Qjetinku se kterou se jim narodil synáček Vojtíšek. Žijí šťastně a jestli je v sekci vystoupení ještě nějaká další chystaná akce, tak nezemřeli a žijí dodnes.